Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

Faronics Deep Freeze Enterprise Edition 6.61.20.2822

 :: Programe

Shko poshtë

new Faronics Deep Freeze Enterprise Edition 6.61.20.2822

Mesazh nga Vali prej Mon Jan 04, 2010 8:23 am
Deep Freeze çast mbron dhe ruan konfigurimin bazë kompjuterike. Pa marrë parasysh çfarë ndryshimesh një përdorues bën një workstation, simply restart për të çrrënjosur të gjitha ndryshimet dhe vë kompjuterin në gjendjen e tij origjinale - të drejtën deri bajt fundit. Pasuritë e shtrenjtë kompjuter janë mbajtur duke me kapacitet 100% dhe kohë teknike mbështetja është reduktuar ose eliminuar plotësisht. Rezultati është në përputhje probleme-informatikë të lirë në një të vërtetë të mbrojtur dhe rrjetin paralele, krejtësisht e lirë të viruseve të dëmshme dhe programet e padëshiruar. Ndërsa Deep Freeze siguron mbrojtje nga plumbat, jo e vet-qasja restriktive gjithashtu përmirëson produktivitetin e përdoruesit dhe kënaqësi. Vendosja nuk ka kufizime në aftësinë e përdoruesve për të hyrë në të gjitha burimet e sistemit, përdoruesve të shmangur zhgënjimin e joproduktive për shkak të konflikteve software, korrupsioni e sistemit operativ, sulmet virus, dhe shumë probleme të tjera. Perdorues janë siguruar gjithmonë e kompjuterëve që janë vazhdimisht në përdorim dhe në dispozicion.
Deep Freeze eshte zgjidhja e vetme që efektivisht ekuilibrave të sigurisë workstation me produktivitetin e përdoruesve. Nga përdorues hartë dhe të dhënat e aplikimit për një Thawed (pambrojtur) partition ose me makinë, përdoruesit janë në gjendje për të ruajtur dokumentet e tyre, foto, muzikë, etj, ndërsa ende duke shijuar konsekuencë gjithsej sistem që Deep Freeze offers.Deep ngrijnë ofron opsionet fleksibile caktimin se mundësojnë IT administratorëve të lehtë të krijojë update automatik dhe mirëmbajtjen e periudhave. Orari i Deep Freeze për të mundësuar përcaktimin e sistemit dhe më të reja nga virusi për të ndodhin herë paracaktuara-ose me Deep Freeze Enterprise Console ose duke përdorur preferuar tuaj tretë-desktop partisë menaxhimit solution.The Deep Freeze Enterprise Console jep mundësin administratorëve të instaluar, kontrollin dhe menaxhimin e Deep Freeze workstations nga një vend i vetëm të largët, dhe qindra apo mijëra workstations mund të jenë të mbrojtura shpërndarë nëpër një LAN, WAN ose mbi reboot ngrijnë Internet.Deep-së për të rivendosur koncept-ul në mënyrë të konsiderueshme Kostoja Totale e Pronësisë për pasuritë teknologji për shkak të një reduktim të madh në kohën dhe koston shpenzuar mirëmbajtjen dhe rindërtimin e makina. Workstations Deep Freeze mund të kontrollohet me lehtësi dhe konfiguruar nëpërmjet Enterprise Console GUI, dhe nuk kërkojnë mirëmbajtje ose përditësime file përkufizim.

Key Features of Enterprise ngrirës:
Mbrojtje absolute
• Garanci 100% workstation recovery on restart
• Siguron mbrojtje fjalekalimin dhe të plotë të sigurisë
• Mbron drives shumë e vështirë dhe ndarëse
Integrimit dhe Compatibility
• Supports multi-boot ambiente
• Compatible with Fast User Switching
• Supports SCSI, ATA, SATA dhe IDE hard drives
• Beqar / e instaluar për Windows 95, 98, ME, 2000, XP dhe Vista
• Supports FAT, FAT32, NTFS, disqe themelore dhe dinamik
• lokalizuara në pesë gjuhë: anglisht, frëngjisht, gjermanisht, spanjisht dhe japonisht
Vendosja Options
• Ofron heshtur instaloj opcionin për vendosjen e rrjetit të shpejtë
• Ofron mundësi për t'u vendosur në workstations shumta si pjesë e një imazhi master
• DFC përfshira në Workstation / instalimet Seed
Siguria dhe Kontrolli
• Encrypt të gjitha komponentët me një Kod unik Customization
• Preset fjalëkalime të shumëfishta që do të përdoret në një workstation ose nëpërmjet Linjës Komandës e Kontrollit me aktivizimin e ndryshme dhe datat e skadimit
• Generate One Time kriptuara ose një ditë Passwords
• Disable tastierë dhe maus gjatë periudhave mirëmbajtje ose mbi kërkesën
• Këpucën dritare Kontrollit ofron mundësinë për reboot menjëhershëm
Configuring Options
• Krijimi i customized instalimit fotografi duke përdorur Administrator Configuration
• Pre-përzgjidhni ngrira Drives dhe selektive ngrijnë ose shkrirje disqet fikse
• Orari i Restart automatike / Shutdown herë
• kompjuterin Restart më Logoff
• workstations Shutdown pas një gjatësi paraprakisht për pasivitet
• Orari i Thawed periudha Mirëmbajtja të kryer përditësime Windows përmes internetit apo SUS / server WSUS apo Anti-Virus Updates
• Orari i detyrave Dërgo Mesazh
Fleksibiliteti Options
• Krijimi i një ThawSpace në një workstation që mund të përdoret për të ruajtur programet, ruani fotografi, ose të bëjë ndryshime të përhershëm
• Shënoni madhësisë dhe fotografi sistemin e ThawSpace (deri në 100GB NTFS duke përdorur)
• Përdorni Stealth Mode për të fshehur sistemin e Deep Freeze icon tabaka
• Periudhat Override mirëmbajtje të vazhdueshme
Ndërveprimit Options
• Përdorimi Deep Freeze Command Line Kontrollit të shërbimeve (DFC) për të menaxhuar dislokimeve Deep Freeze largësi nëpërmjet line interface komandën
• Integrimi mbrojtjen e Deep Freeze në ndonjë zgjidhje Menaxhimi Desktop aftë për ekzekutimin e rreshtave komandues kontroll
• Manage mbrojtjen e Deep Freeze përmes plugins deicated për LANDesk Suite ®️ Menaxhim ose Novell ZENworks
Veprimi Files
• Krijimi i XML-bazuar Deep Freeze Files Veprimit për të bashkëvepruar me programe të tjera nëpërmjet Deep Freeze Console
• Administratorët do të jetë në gjendje të krijojë, modifikoni, shkarkoni dhe ndajnë të Veprimit Files me shfrytëzuesit tjerë përmes Labs Faronics
Enterprise Console
• Orari restart, mbyllje, Wake-On-LAN, ngrijnë, ngrohtësi dhe shkrij Locked detyrat dinamike të bëhet një herë ose në baza të rregullta
Detyrat • Caktuar drejtuar edhe kur Console Deep Freeze është e mbyllur
• mirëmbajtjen Ndryshim dhe restarto / oraret mbyllje të fluturojnë
• Power-on workstations duke përdorur Wake-on-LAN teknologji
• Përdorni Seed Workstation për komunikim workstation dhe instalimi
• workstations Manage lehtë me ndryshimet Përcaktuar
• Shpejt populloj grupe të shumëfishta apo nën-grupe me filtra zgjuar automatike ose grupe të importit nga Active Directory
• Update gjitha dosjet ekzistuese para-instalimin automatikisht
• mirëmbajtjen e sistemit të kërkoj në kërkesën me "shkrij Locked" mode
Zgjeruar Network Options
• Komunikoni me workstations mbi një LAN, WAN, ose kombinim
• Krijimi i Remote dhe Multiple Consoles me Server Service Manager Deep Freeze
• Mbështetje për portet të shumta për t'u përdorur me Server Service Manager
• passwords Preset me aktivizimin dhe datat e skadimit
• Instantly dërgoni mesazhe njoftim të workstations
Faqe Hyrëse - http://www.deepfreeze.com


Liku eshet hide per te par likun duhet te postosh si psh Flm?


avatar
Vali
Admin 2
Admin 2

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 237
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 26
Regjistrim Regjistrim : 20/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Humori Humori : Kafeneja Jon
Hobi Hobi : Student
Horoskopi : Taurus

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 :: Programe

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi