Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

Fraza te embla dashurie.

Shko poshtë

Pa ikon Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga lori prej Thu Mar 12, 2009 8:34 am

Degjo zhurmen e shiut qe bie ne asfalt.
Ndiq fluturimin e nje fluture.
Shiko perendimin e diellit.
Shih henen e plote.
Ec rruges duke u lagur neper shi pa cader
e vrapo sikur te je akoma femi.
Imagjino realizimin e tere deshirave te tua.
Enderro edhe me sy hapur.
Ndalu dhe shijo embelsiren e nje fruti.
Shih gjethet e pemes qe i leviz era.
Shih njerezit qe kalojne rruges.
Merri ere profumit te nje trendafili te sapocelur.

Ose me mire.... "Dashurohu dhe fluturo!"
avatar
lori
Princess
Princess

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 20
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 10/03/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Libra

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga lori prej Thu Mar 12, 2009 8:35 am

Le ta di gjithe bota
Qe une vetem ty te dua
Qe per ty jap jeten
Qe te dua ty me shum se veten...
Mos me largo nga zemra
Kur te largohem nga syte
Mos ma mbylle deren se jam fat i yt
Mos me thuaj jeto kur jeta nuk ka kuptim
Mos me thuaj te qesh kur nuk kam gezim.
Zerin degjoj ne telefon
Dhe si me duket nuk e di
Prape me puth
Me perqafon tamam si ketu ne fotografi
kur ti e mbylle telefonin
Zerin tend degjoj perseri
Une te dua dhe ti kte shum mire e din!
Kur jeta te deshperon
E fati shpinen te kthen
Kur jeta te behet Monoment
Mos harro se egziston nje njeri qe ty te don.
Te dua ta adhuroj
Te puth te perqafoj
Behu mjek e te me sherosh
Zemren time te operosh
Dhe ta shikosh si te dashuroj!!!
avatar
lori
Princess
Princess

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 20
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 10/03/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Libra

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga lori prej Thu Mar 12, 2009 8:36 am

Nese Heshtim Te Dy Bashke
Dhe Heshtja Jone Ka Dy Sy
Jane Syte E Zemres Sime
Qe Te Shohin Vetem Ty

Dhe Nese Sta Shpreh Dot
Sa Shume Te Dashuroj
Fajin E Ka Natyra
Qe Zemres Sime
Nuk I Dha Goje.
avatar
lori
Princess
Princess

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 20
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 10/03/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Libra

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga lori prej Thu Mar 12, 2009 8:40 am

Unë dhe Ti
Një jetë me dashuri!!
Ti dhe Unë
Një dashuri e pafund!!
Ti me Mua
Më don sepse të dua!!
Unë me Ty
Perjetë bashkë ne të dy!!
Ne dy bashkë
Të dashuruar deri në asht!!
avatar
lori
Princess
Princess

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 20
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 10/03/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Libra

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga lori prej Thu Mar 12, 2009 8:41 am

Shpirti i vogel te dua deri ne rrahjen e fundit te zemres. Deri ne lotin e fundit te syrit. Deri ne buzeqeshjen e fundit te shpirtit.
~
Nuk te kerkova!
Por te gjeta!
Nuk jetova kurre me TY!
Por me ty shpirterisht jetova!
Nuk u ndava kurre prej teje!
Por askurre s`u bashkuam!
Nuk me ke asnje detyrim!
Por jam une qe i kam detyrime vetvetes
dhe TY!-Respekt mbi te gjitha!
~
Nese do te dish sa me mungon, perpiqu te mbledhesh pikat e shiut.
Ato qe arrin te mbledhesh tregojne sa shume te mungoj une ty.
Ato qe nuk arrin dot te kapesh tregojne sa shume ti me mungon mua.
~
Mos kerko ate qe do duash,se perfundon duke dashur ate qe gjen!
avatar
lori
Princess
Princess

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 20
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 31
Regjistrim Regjistrim : 10/03/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Kosova
Hobi Hobi : Gjithcka
Horoskopi : Libra

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.Tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga isufi prej Sun Mar 15, 2009 3:36 pm

Shiko rrugen Tane,
Mos shiko Anve,
Mundohen me te Nal,
Ata s`din me Fal.

Ka me ardh koha se ki mem Lyp,
Ka met ther Zemra a mos jam m`byt,
Kan met lan mall fjalt qe i Shkrova,
At her ki mem kuptu pse ika e Shkova,


Lot e mi kan me u ba Pllum,
Kot me thirr e kerkon s`me gjen Askun,
Me vargjet e mija,ki me nis me Kendu,
Lot e gaz kan me tu Bashku,


Kur t`ja njelli vetit Deken,
Ty du t`sho mir dhe ta dhuroj Jeten,
Edhe nese prej teje jam i Mallkum,
Dora e Zemres kto fjal i Shkrun,


Nuk kerkova jo kurr Shkatrrim,
Se kjo Jet ish Hypnotizim,
Te trullon dhe te Tradhton,
Ka interes edhe aj qe te Don,
avatar
isufi
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 4
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 30
Regjistrim Regjistrim : 15/03/2009
Horoskopi : Scorpio

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon oj lolushe

Mesazh nga isufi prej Sun Mar 15, 2009 3:49 pm

Gjdo kujtim per ty ket Zemer e Vret,
Kam ende ndjenja per ty, dridhem si Termet,
Si nje rreze qe e rreh Token,
Dhe per ty e nze Boten,

Sa i vetmushem pa ty Jam,
E pata ni Zemer,tash as gja nu Kam,
Si dushk i that qe ne vjesht Bjen,
Lulzon nje tjeter dhe vendin ja Nzen!
avatar
isufi
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 4
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 30
Regjistrim Regjistrim : 15/03/2009
Horoskopi : Scorpio

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga MrFresh prej Wed Mar 18, 2009 8:39 am

Nese heshtim te dy bashke,
edhe heshtja ka dy sy
jane syte e zemres time qe te shohin vetem ty
dhe nese sta them dot me goje sa shume te dashuroj
gjithe fajin e ka natyra qe si dha zemres goje...

_________________
avatar
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 30
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

Shiko profilin e anëtarit http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga vera prej Fri Mar 20, 2009 4:29 am

qaj para meje vuaj per mu perkulu ne gjunj dhe me thuaj te dua prej ata vena mshaj murit me kok batohu se per ty nuk egziston tjeter ne ke bot nese do te me bindesh se mua me don ather ne mes te dimrin blema ni boston per deshiren time dua te shkosh ne hal jo me raket po te ecesh kam dhe ka te kthehesh te shkruash ne qell se per mu je i vetmi djell.

Dua te them

Dua te te them te dua
Por ti sme degjon
Dua te tregoj se çfar
Je per Mua Por ti Nuk
E Kupton Dua te kerkoj
Te falur Por ti se Pranon
S"dua te kerkoj ndarje
Por ti Kete Po kerkon.

Perendia krijoi njeriun
njeriu te krijoi ty
ti linde per mua
un vdes per ty
sa yje ka ne qiell
ti smund ti numerosh
sa te dua un
ti smund ta imagjinosh
Boj Qka Du Di Qka Boj Kur Du Vij e Kur Du Shkoj Kon Du Vet Ne Rrs e Qoj Pa Prit Pa Kujtu e Rahatoj.

04. Kush Ma Ka Inati N'rrot Sames Se Sen S'jeni Ka M'boni Veq Veten Pe Shkatrroni.

05. Syri Im Po Loton,Zashto Ti Mene Nuk Po M'don,Mollimte Kthehu Perseri,Se Ne Mozhe Un Pa Ty.
07. Jeto Jeto Dashurin Hulumto Mos Ja Rras Kerkujna Bonja Rrafsh Gjithkujna.

08. Tash Ti Fol Pa Nal Veq Dije Qe Jeten Ty Ta Pata Fal.

09. Mendo e Kujto Fol e Mos Gabo Fjalen e Fundit Me Thuaj Se Me Do.

10. A e Din Pse T'thom Shpesh " PO " Se Rrafshi Qishtu e Ka .. Tqoj Mpuqa Knej Anej Anash Me Tjer Boj Sefa ..

Te dua ketu, tani ku vete po rri.
Dua nje përqafim te ngrohët ku s'na
sheh njeri.
Te dua aferr meje gjdo qast.
Më mungon gjdo minut kur me ty nuk flas,
Pse nuk vjen t'ma shuash këtë vuajtje,
Po të thërras me shum lutje.
avatar
vera
Super.Moderator
Super.Moderator

Gjinia Gjinia : Female
Postimet Postimet : 213
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 32
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : America
Humori Humori : Nothing
Hobi Hobi : Studente
Horoskopi : Pisces

Shiko profilin e anëtarit http://www.albveraa.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga admin-Triplexx prej Mon Feb 01, 2010 11:32 am

te mira kokan keiit bbravoo bre
avatar
admin-Triplexx
Vip member
Vip member

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 561
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 25
Regjistrim Regjistrim : 30/01/2010
Vendbanimi Vendbanimi : Podujevë
Hobi Hobi : Futboolli
Horoskopi : Leo

Shiko profilin e anëtarit http://www.sound-ks.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga mushi prej Fri Feb 05, 2010 5:19 am

shum e bukur je veraaaaaaaa
avatar
mushi
Junior Member-Albveraa
Junior Member-Albveraa

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 31
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 38
Regjistrim Regjistrim : 09/11/2009
Vendbanimi Vendbanimi : prishtin
Horoskopi : Taurus

Shiko profilin e anëtarit

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Pa ikon Re: Fraza te embla dashurie.

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi