Pershendetje antar te nderuar,Qe te keni perparsi ne qdo forum Duhet qe te jeni te regjistruar.

Neqoft se jeni te regjistruar Ju lutem kyquni forum.
Me Respekt Stafi: Albveraa

“Torcida” në protestë derisa Trepça të kalojë në pronësi të shtetit të Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë

Pa ikon “Torcida” në protestë derisa Trepça të kalojë në pronësi të shtetit të Kosovës

Mesazh nga MrFresh prej Tue Jan 20, 2015 3:34 pm

Tifozët e klubeve sportive “Trepça” kanë filluar një protestë në Mitrovicë, në shenjë solidarizmi me minatorët, e cila do të zgjatë derisa qeveria e Kosovës të marrë vendim që Miniera e Trepçës të kalojë në pronësia të shtetit të Kosovës .

Në njoftimin e bërë publik përmes rrjetit social Facebook, tifozeria “Torcida” ka bërë të ditur se protesta e tyre do të zgjatë tërë natën dhe ajo nuk do të ndërprehet derisa Qeveria e Kosovës të merr vendim që miniera e Trepçës të kalojë në pronësi të shtetit të Kosovës, transmeton Telegrafi.

Protesta është organizuar nga kryetarët e grupeve të tifozerisë “Torcida”.

_________________
avatar
MrFresh
Administrator
Administrator

Gjinia Gjinia : Male
Postimet Postimet : 1569
Sa Vjeqar'e Sa Vjeqar'e : 30
Regjistrim Regjistrim : 08/02/2009
Vendbanimi Vendbanimi : Repulika Kosoves
Humori Humori : Xhixha
Hobi Hobi : Internet
Horoskopi : Sagittarius

Shiko profilin e anëtarit http://albvera.tk

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi